Шаргородська громада
Вінницька область, Жмеринський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Інтелектуальний квіз «Тисячолітній спадок державності»

Дата: 31.07.2023 20:07
Кількість переглядів: 85

Українське державотворення сягає своїми витоками Руської середньовічної держави, центром  якої  був  Київ. Історія українського народу – це багатовікова боротьба за єдину, соборну, незалежну українську державу.

Саме з метою доведення та утвердження української державності, Указом Президента України від 24 серпня 2021 р. №423 встановлено День Української Державності, який відзначається щорічно 28 липня у День Хрещення Київської Руси-України, коли вшановується пам’ять про видатного державотворця, святого рівноапостольного князя Київського Володимира Великого. Але уже наступного 2024 року, з огляду на перехід Православної Церкви України і Української Греко-Католицької церкви на новий стиль календаря, свято перенесено на 15 липня.

31 липня, за ініціативи відділу культури та туризму Шаргородської міської ради, спільно  з відділом освіти і спорту в приміщенні КО Креативний простір «ШАР» проведено інтелектуальний квіз під назвою «Тисячолітній спадок державності». Учасниками заходу стали викладачі та учні місцевих навчальних закладів, працівники культури та Шаргородської міської ради, жителі громади, яким не байдужа історія України. У даному заході, також, взяла участь секретар міської ради Катерина Кедик.

Ведуча заходу -  Галина Волощук, директор Шаргородської центральної міської бібліотеки, провела  захід у цікавому, неординарному форматі. Викладачі історії Шаргородського ліцею №2 Юрій Бурдинський, Лариса Кришина, Надія Брацлавська ознайомили присутніх з історією українського державотворення, його основними етапами, історією виникнення малого герба України - Володимирового Тризубу. З великим зацікавленням учасники заходу переглянули  відеофільм, присвячений темі українського державотворення під назвою «Історія України за 15 хвилин», який підготували працівники КО Креативний простір «ШАР».

Особливою інтригою зустрічі стала тематичний інтелектуальний квіз. Звучали питання, що стосувалися історії української державності. Присутні, даючи відповіді на питання, показали свою обізнаність щодо державотворення.     

Захід, в черговий раз нагадав нам хто ми є, чийого роду діти, зворушив душу патріотичними стремліннями, наповнив свідомість взаємоповагою, любов’ю та вірою у щасливе майбуття рідної, незалежної, самостійної, України!

Відділ культури і туризму міської ради 

Фото без опису

 

 « повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора