Шаргородська громада
Вінницька область, Жмеринський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Домашнє насильство під час війни

Дата: 03.08.2023 15:08
Кількість переглядів: 75

Домашнє насильство не можна замовчувати, воно потребує ефективного реагування і скоординованих дій.

Попри війну, проблема домашнього насильства не стає менш важливою. Війна, як і будь-яка екстремальна ситуація, загострює проблеми людей, які були й до цього. Зокрема, це стосується насильства в родинах. Коли люди, які живуть у постійному стресі, опиняються в одному приміщенні, залежать один від одного та не можуть відволіктися, нерідко виникають ситуації домашнього насильства.

Домашнє насильство під час війни – поширене явище, яке стає ще більш небезпечним, ніж у мирний час. Людям, які зазнали такого насильства зараз, складніше знайти вихід – вони часто обмежені у пересуванні, їм немає в кого попросити про допомогу, вони ще більше залежать від кривдників фізично та матеріально.

Психологічне, фізичне, економічне та сексуальне - це форми, в яких може проявлятись домашнє насильство.

Попри війну всі відповідальні органи продовжують роботу, щоб попередити і захистити постраждалих.

В Україні за телефонним номером 15-47 цілодобово та безкоштовно діє „гаряча лінія" з протидії торгівлі людьми, запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі та насильству стосовно дітей.

„Гаряча лінія" приймає звернення від усіх заявників з питань протидії торгівлі людьми, запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі та насильству стосовно дітей. Надається психологічна допомога згідно з напрямом роботи „гарячої лінії" 15-47. Окрім того, надаються роз’яснення, контактна інформація з питань безпеки та оборони, гуманітарної допомоги, соціальної допомоги тощо. Також надається психологічна підтримка заявникам, які телефонують з питань, пов’язаних з воєнними діями.

Звернутися на „гарячу лінію" можливо, зателефонувавши зі стаціонарних або мобільних телефонів на короткий номер 15-47, а також є можливість надіслати повідомлення через веб-сайт 15-47.

Окрім того, в Україні створена та діє мережа спеціалізованих служб підтримки осіб, які постраждали від домашнього насильства та / або насильства за ознакою статі, яка включає:


Ø- мобільні бригади соціально-психологічної допомоги;
Ø- притулки, що забезпечують цілодобове перебування (до 90 днів);
Ø- денні центри соціально-психологічної допомоги (з кризовими кімнатами, що забезпечують цілодобове перебування (до 10 днів);
Ø- спеціалізовані служби первинного соціально-психологічного консультування осіб, які постраждали від домашнього насильства та / або насильства за ознакою статі;
Ø- регіональні та місцеві „гарячі лінії” з питань запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі та насильству стосовно дітей;
Ø- інші заклади та установи, призначені для надання допомоги постраждалим особам (соціальні квартири, центри соціально-психологічної допомоги, ресурсний центр примирення та корекційно-відновлювальних програм, пункти невідкладної анонімної медико-психологічної допомоги для осіб, постраждалих від домашнього насильства).

     Якщо Ви стали постраждалою особою від домашнього насильства, негайно телефонуйте за номером 102, це єдиний номер телефону для виклику поліції.

Оператору слід повідомити наступну інформацію:
1. вид правопорушення (вчинення домашнього насильства), нанесення
тілесних ушкоджень;
2. час, місце, обставини вчинення домашнього насильства;
3. дані про постраждалу особу, повідомити чи необхідна медична допомога.
 

За фактом виклику має прибути екіпаж патрульної поліції, який має зафіксувати прояв домашнього насильства в будь-якій формі і вжити необхідні заходи.

Також можна звернутися за допомогою:

 • Медичні установи - 103.
 • Урядова “гаряча лінія” протидії домашньому насильству - 15-47 (цілодобово).
 • Національна “гаряча лінія” з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації - 0 800 500 33 5 (зі стаціонарного) або 116 123 (з мобільного) цілодобово.
 • Обласна лінія довіри з попередження домашнього насильства - 0 800 75 04 75 (цілодобово).
 • Національна дитяча “гаряча лінія” — 0 800 500 22 (зі стаціонарного) або 116 111 (з мобільного). З пн.-пт. – з 09:00 до 20:00, вихідні дні – з 09.00 до 18,00.
 • Вінницький обласний центр соціальних служб - (0432) 59 20 72.
 • Обласна мобільна бригада соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі надає консультації з понеділка по четвер з 9:00 до 18:00 год, в п’ятницю з 9:00 до 17:00 год :

Тел.: 068 58 60 355 (фахівець із соціальної роботи);

          097 578 82 89  (психолог);

E-mail: vocsssdm@ukr.net  Viber: 097 578 82 89 (психолог).

 • Обласний комплексний центр надання соціальних послуг - (067) 382 87 45.
 • Служба у справах дітей Вінницької ОДА - (0432) 67 31 08.
 • Репродуктивний кабінет для жінок, які зазнали сексуального насильства - Вінницька обласна клінічна лікарня ім. М.І. Пирогова (0432) 35 31 85.
 • Єдиний контакт-центр системи безоплатної правової допомоги - 0 800 213 103 (цілодобово).

Якщо ви постраждали від домашнього насильства, або стали свідком вчинення домашнього насильства – не мовчіть!

КУ Центр надання соціальних послуг

Фото без опису

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора