Шаргородська громада
Вінницька область, Жмеринський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Кожній дитині-родина!

Дата: 18.09.2023 10:28
Кількість переглядів: 113

Згідно Указу Президента України Володимира Зеленського №455/2023 №455/2023 «Про внесення змін до деяких указів Президента України» від 28 липня, який вносить зміни до виданих раніше указів. Згідно з документом, День усиновлення відзначатимуть 17 вересня (досі відзначали 30 вересня).

Це свято усиновлювачів, опікунів, прийомних батьків, батьків-вихователів – тих, хто прийняв до своїх родин дітей, що за різних обставин втратили рідні сім’ї

Війна змінила наше життя, але не відмінила його. Люди продовжують закохуватись, укладають шлюби, чекають на дітей. Однак долі складаються по-різному. Багато українців, не дочекавшись рідного дитятка, замислюються про усиновлення.

Усиновлення є пріоритетною формою сімейного виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, що надає людям можливість створення повної сім’ї та задоволення почуття батьківської любові та турботи, а дітям – можливість мати повноцінну родину.       

На обліку служби у справах дітей Шаргородської міської ради перебуває 13 дітей,  які підлягають усиновленню, та 1 кандидат в усиновлення.

За яких обставин можливо розпочати процедуру усиновлення?

Усиновлення можливе, якщо:

·       дитина має статус сироти,

·       вона позбавлена батьківського піклування,

·       її батьки дали нотаріальну згоду на усиновлення.

При цьому дитина має перебувати на обліку з усиновлення, який ведуть служби у справах дітей і Національна соціальна сервісна служба.

Цей процес може бути ускладнений, якщо доля батьків дитини невідома через війну. Водночас іноземні громадяни не мають права на усиновлення чи опіку українських дітей з початку повномасштабного вторгнення.

Проте не існує спрощеної або пришвидшеної процедури усиновлення дітей під час війни. Усиновлення здійснюється на загальних підставах з урахуванням норм чинного національного законодавства.

Усиновлення дитини за якоюсь спрощеною чи пришвидшеною процедурою, особливо в умовах воєнного стану, може лише порушити найвищі інтереси дітей, тому саме зараз вкрай важливо ретельно перевіряти кандидатів в усиновлювачі та статус дитини, яку бажають усиновити.

В умовах воєнного стану усиновлення дітей, які перебувають на території України, можливе лише у тих регіонах, де немає воєнних дій та працюють державні органи влади України.

Діти, які залишились сиротами внаслідок воєнного конфлікту та ще не перебувають на обліку з усиновлення, не можуть бути усиновленими.

Кандидат в усиновлювачі має право знайомитися з будь-якою дитиною, яка підлягає усиновленню, і він зобов’язаний їхати туди, де перебуває дитина.    Крім того суд бере заяву на усиновлення також за місцем перебування дитини.

А от заяву на кандидата в усиновлювачі можна подавати за місцем свого проживання.

Хто дійсно хоче усиновити дитину, той знає і з чого починати, і саму процедуру. В інтернеті є багато матеріалів, які називаються “Кроки до усиновлення”.

Людина приходить до служби у справах дітей за місцем свого проживання і подає заяву, що вона хоче стати кандидатом в усиновлювачі. Ій одразу ж розкажуть про весь порядок дій і дадуть будь-яку консультацію.

Що робить служба у справах дітей?

Служба у справах дітей протягом 10 робочих днів після надходження заяви та всіх документів перевіряє їх на відповідність вимогам законодавства,  проводить бесіду із заявниками,  складає акт обстеження житлово-побутових умов заявників, розглядає питання про можливість заявників бути усиновлювачами та готує відповідний висновок. У разі надання позитивного висновку ставить заявників на облік кандидатів в усиновлювачі.

Після знайомства та встановлення контакту з дитиною кандидати в усиновлювачі звертаються до служби у справах дітей із заявою про бажання усиновити дитину. Служба у справах дітей готує висновок про доцільність усиновлення та відповідність його інтересам дитини. Висновок подається до суду разом з іншими документами.

Служба у справах дітей Шаргородської міської ради звертається до шаргородців із закликом взяти в родину дитину, зігріти маленькі серця теплом та ніжністю, подарувати їм дитинство.

З питання усиновлення, опіки, патронатного виховання, створення прийомної родини слід звертатися до служби у справах дітей Шаргородської міської ради за адресою: м. Шаргород, вул. Героїв Майдану, буд. 224, каб. 104

тел.: 097 473 35 39

Служба у справах дітей міської  ради 

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора