Шаргородська громада
Вінницька область, Жмеринський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

18 жовтня Європейський день боротьби з торгівлею людьми!

Дата: 13.10.2023 16:28
Кількість переглядів: 41

18 жовтня відзначають Європейський день протидії торгівлі людьми. Торгівля людьми – це форма сучасного рабства та порушення прав людини, від якої потерпають чоловіки, жінки та діти, та яка не втрачає актуальності у ХХІ ст. для жодної країни світу, включаючи Україну. Маніпулюючи бажаннями та намірами людей, їх ошукують та експлуатують.

Україна була серед перших країн у Європі, яка у 1998 році встановила кримінальну відповідальність за торгівлю людьми. У Кримінальному кодексі України покарання за торгівлю людьми передбачено статтею 149, яка визначає ці злочинні дії як вербування, переміщення, переховування, передачу або одержання людини, вчинені з метою експлуатації, з використанням обману, шантажу чи уразливого стану особи.

З нагоди Європейського дня боротьби з торгівлею людьми Представництво Міжнародної організації з міграції (МОМ) в Україні спільно з Міністерством соціальної політики України та Всеукраїнською коаліцією громадських організацій з протидії торгівлі людьми, за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), Міністерства закордонних справ Королівства Норвегія та Міністерства юстиції Швеції, розпочинає нову інформаційну кампанію «ПРИДИВИСЬ».

Основною метою кампанії «ПРИДИВИСЬ» є інформування та підвищення рівня обізнаності населення щодо ризиків експлуатації, придивитись й розгледіти: до чого можуть призвести такі, на перший погляд, привабливі пропозиції роботи чи житла – що приховано за ілюзією кращого життя, а також поширення важливої інформації про цю проблему та небезпеку, яку вона становить через засоби масової інформації, брошури (листівки), плакати, надання допомоги особам, які постраждали від торгівлі людьми під час воєнної агресії тощо.

Через військову агресію росії жінки та діти нашої держави змушені покинути Україну та прямувати до сусідніх країн; чоловіки, що залишаються всередині країни, втрачають роботу і дохід; обмежені можливості забезпечити головні потреби внутрішньо переміщених осіб, біженців та постраждалого від війни населення. Внаслідок цього виникає ризик торгівлі людьми.

Пріоритетом щодо запобігання торгівлі людьми є підвищення загального рівня правової свідомості громадян України, формування  навичок безпечної поведінки під час подорожі, у новому місці перебування та вдома, виховання поваги до прав та основних свобод людини, толерантне ставлення до потерпілих від торгівлі людьми тощо.

В рамках відзначення Європейського дня протидії торгівлі людьми комунальною установою «Центр надання соціальних послуг» Шаргородської міської ради буде забезпечено організацію розповсюдження інформаційних матеріалів, постерів та листівок з корисними контактами та правилами безпечної міграції з метою підвищення рівня обізнаності населення міської територіальної громади, внутрішньо переміщених осіб, біженців та постраждалого від війни населення. Заходи щодо інформаційної кампанії «ПРИДИВИСЬ» з нагоди Європейського дня боротьби з торгівлею людьми проводитимуться із залученням працівників правоохоронних органів та висвітленням у засобах масової інформації.

ПРИДИВИСЬ

КУ Центр надання соціальних послуг« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора