Шаргородська громада
Вінницька область, Жмеринський район
Логотип Diia
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Про оподаткування спадщини

Дата: 20.10.2023 14:40
Кількість переглядів: 108

ГУ ДПС у Вінницькій області нагадує, що порядок оподаткування ПДФО доходу, отриманого платником податку в результаті прийняття ним у спадщину чи дарунок коштів, майна, майнових чи немайнових прав, врегульовано нормами Податкового кодексу України.

Зокрема, об’єкти спадщини або дарування, що отримуються резидентами від резидента - члена сім’ї першого та другого ступенів споріднення оподатковуються за нульовою ставкою. Звертаємо увагу, що до членів сім’ї фізичної особи першого ступеня споріднення відносяться її батьки, її чоловік або дружина, діти такої фізичної особи, у тому числі усиновлені.

Членами сім’ї фізичної особи другого ступеня споріднення для цілей розділу IV цього ПКУ вважаються її рідні брати та сестри, її баба та дід з боку матері  і з боку батька, онуки. Увага! Об’єкти спадщини або дарування, що отримуються від членів сім’ї, які не відносяться до членів сім’ї першого та другого ступенів споріднення, оподатковуються податком на доходи фізичних осіб за ставкою 5 відс. та військовим збором 1,5 відс.

  ГУ ДПС у Вінницькій області


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора