Шаргородська громада
Вінницька область, Жмеринський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Жмеринське районне управління ГУ ДСНС застерігає!

Дата: 08.12.2023 09:26
Кількість переглядів: 100

Шановні жителі територіальної громади!  Щороку через пожежі гине та страждає велика кількість людей. Втрачається житло та майно. І зараз, у зв’язку з настанням холодної пори року,  прагнучи зігріти свої оселі, громадяни активніше використовують електрообігрівачі, пічне опалення, вдаються до інших, не завжди безпечних методів обігріву. У такі періоди в рази збільшується статистика загорянь у житловому секторі, які нерідко призводять до трагічних, часто непоправних наслідків.

Основними причинами загорянь у житловому секторі є необережне поводження з вогнем, під час паління, порушення правил монтажу електромереж та експлуатації електрообладнання, несправність системи пічного опалення.

Багато людей не застосовують на практиці правила пожежної безпеки і згадують про них, коли вже нічого не можна виправити. Тому важливо пам'ятати, що пожежна безпека —  це не результат, а постійний процес.

Як діяти при пожежі у приміщенні — негайно викличте рятувальників за номером 101 (виклики безкоштовні);

До приїзду пожежників:

 • відімкніть електропостачання до осередку горіння;
 • якщо в приміщенні, де виникла пожежа, є люди, вживайте заходів для їх порятунку;
 • починайте гасіння за допомогою вогнегасників, пожежних гідрантів, води з водоводу, піску, землі тощо; невеликі осередки пожежі можна накрити ковдрою, кошмою;
 • якщо пожежа набула великих розмірів – залиште будинок;
 • при виникненні загоряння у суміжних приміщеннях і відсутності можливості самостійно залишити небезпечну зону, усі щілини, через які може надходити дим, закрийте зволоженою тканиною, зачиніться у найбільш віддаленій від осередку загоряння кімнаті або на балконі,
 • якщо ви перебуваєте у висотному будинку, рятуйтеся на даху: використовуйте пожежну драбину, під час пожежі заборонено користуватися ліфтами.

Як рятувати постраждалих під час пожежі:

 • перед тим, як увійти в палаюче приміщення, накрийтеся мокрою ковдрою, дихайте через зволожену тканину;
 • двері в приміщення відчиняйте помалу, щоб уникнути посилення пожежі від притоку свіжого повітря;
 • у першу чергу рятуйте дітей, інвалідів та літніх людей; пам'ятайте, що маленькі діти від страху часто ховаються під ліжко, в шафу та забиваються у кутки;
 • побачивши людину, на якій горить одяг, зваліть її на землю, накиньте на неї ковдру (бажано зволожену) і щільно притисніть до тіла;
 • якщо ви вибрались через двері, зачиніть їх і поповзом пересувайтесь до виходу з приміщення.

Якщо виникла пожежа, рахунок часу йде на секунди. Не панікуйте та остерігайтеся: високої температури, задимленості та загазованості, обвалу конструкцій будинків і споруд, вибухів технологічного обладнання і приладів.

Ви повинні знати номер Служби порятунку – 101, а також де знаходяться первинні засоби пожежогасіння, та вміти ними користуватися.

Жмеринське районне управління ГУ ДСНС

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора