Шаргородська громада
Вінницька область, Жмеринський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

До уваги жителів громади!

Дата: 10.03.2024 09:47
Кількість переглядів: 475

За свідченнями багатьох людей на території Жмеринського району з’явились ВОВКИ, які не мігрують, а почали мешкати на постійній основі . Кількість точно не визначена, але не менше трьох у зграї. Ця ситуація не унікальна для нашого району, розповсюдження вовків почалося майже у всіх областях України.

Вовк хоч і є складовою у природньому світі Поділля, однак потребує суворого контролю і є єдиною твариною в наших лісах та полях яка становить реальну небезпеку для людини.

Вовчі зграї становлять небезпеку для свійських тварин (в т.ч. і собак), розповсюджують сказ, можуть нападати як на дітей так і дорослих, винищують мисливських диких тварин (зайців, лисів, борсуків, диких кіз, кабанів, оленів, полюють навіть на бобрів). Особливістю вовків, що з’явилися у нашому районі є притуплене відчуття страху перед людьми і тяжіння до населених пунктів.

Вовки помічені біля Жмеринки (на сухоставах), по трасі на Носківці, біля Коростівець, Тарасівки, Куриливець, Телиленець та Станіславчика.

Які існують ознаки, що відрізняють вовка від собаки?

• У вовків вуха завжди підняті, вони не вміють їх притискати, а морда подовжена і злегка загострена.

• Вовки долають довгі ділянки риссю. Ширина доріжки, яка залишається на снігу або м'якій землі, приблизно дорівнює ширині лап. Якщо вовки пересуваються зграєю, то всі вони рухаються один за одним, по одній доріжці. Задні лапи при цьому як раз потрапляють в сліди передніх.

• Щелепи у диких вовків сильніші, ніж у собак, але вузькі.

• В середньому вовки значно більші собак і досягають ваги в 35 - 55 кг.

• Морда вовка нагадує морду хаскі або німецької вівчарки, але череп ширший і потужний.

• Вовки дуже витривалі і можуть переслідувати здобич днями, але не витримують високошвидкісного бігу.

• У вовків хвіст не може скручуватися, він завжди розташовується донизу або горизонтально землі.

Мешканці Жмеринського району можуть повідомляти про свої спостереження ВОВКІВ або наслідків їх діяльності, у телеграм каналі "Екологія Жмеринщини". Усі подальші дії будуть узгоджені з місцевими державними органами влади, державною екологічною інспекцією, лісовими господарствами.

Закликаємо проявити пильність, відповідальність, бути обережними на природі та контролювати дітей в прогулянках поза межами населених пунктів.

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора