Шаргородська громада
Вінницька область, Жмеринський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Обговорили питання розвитку туристичної галузі Шаргородщини

Дата: 12.03.2024 15:02
Кількість переглядів: 189

Сьомого березня у приміщенні Шаргородської міської ради відбулося засідання круглого столу на тему «Туристична привабливість Шаргородщини. Проблематика та перспективи туристичного обслуговування», ініційованого відділом культури і туризму Шаргородської міської ради та Тульчинським фаховим коледжем культури.

В роботі круглого столу прийняли участь: студенти, які навчаються за спеціальністю «Туризм», голови циклових комісій  «Туристичне обслуговування» -  Леся Уманська, «Хореографічне мистецтво» - Олена Трачук, голова туристичної агенції, викладач коледжу Ольга Симеляк, голова ГО «Шаргород-Рафінад» Григорій Саулко, екскурсоводи м. Шаргород, що працюють на громадських засадах Юрій Бурдинський, Григорій Мельник, Інна Фрідкіна, головний редактор газети «Шаргородщина» Надія Піх, учні місцевих ліцеїв та гімназій, працівники культури і освіти, представники ініціативної  молоді громади.

Задля популяризації історичної та культурної спадщини Шаргородщини для присутніх було організовано добірку краєзнавчої літератури та фотовиставку  світлин Хресної дороги і Міжнародного фестивалю національних культур «Всі ми діти твої, Україно!», представлені Шаргородською центральною міською бібліотекою (директор Галина Волощук) та  міською бібліотекою-філією для дітей (завідуюча Олена Куляс).

Засідання круглого столу вела начальник відділ культури і туризму Шаргородської міської ради Тетяна Янчурська, яка у вступному слові ознайомила присутніх з основними туристичними магнітами нашої громади, підтверджуючи свої слова презентацією книг, брошур, буклетів та окреслила коло проблемних питань, що постають сьогодні в сфері туристичного обслуговування гостей громади.

Кожен з учасників заходу мав можливість висловити своє бачення визначеної теми: Леся Уманська розповіла присутнім про принади і переваги навчання саме напрямком туристичного обслуговування; презентацію своєї спеціальності зробила випускниця коледжу, шаргородчанка Ольга Політрава; Ольга Симеляк презентувала особливості навчальної практики студентів на новоствореній студентській туристичній агенції «Файні мандри»; Олена Трачук провела профорієнтаційну роботу для присутніх здобувачів освіти – майбутніх абітурієнтів. Екскурсоводи поділилися своїми найкращими практиками ведення екскурсій містом та набутим досвідом відвідування інших міст як України, так і зарубіжжя. А Григорій Саулко ознайомив присутніх з практикою проведення в місті масштабного дійства «Від шаленого штетлу до сучасного мистецтва», що стало переможцем всеукраїнського конкурсу «Малі міста – великі враження». Своїм баченням створення в громаді об’єкту туристичної інфраструктури, що надаватиме комплексні послуги приїжджим поділилася спеціаліст І категорії відділу культури і туризму Іванна Фурман, яка презентувала Шаргородщину на обласному конкурсі «Сім чудес Вінниччини» із проектом «Шаргородський центр духовності та злагоди». Богдана Коваль, як представник ініціативної молоді, внесла пропозиції щодо залучення молодого покоління до організацій туристичних новацій в громаді та рекомендацій поліпшення туристичного обслуговування, зокрема релігійного.

На завершення, з метою подальшої співпраці організації партнерства у сфері впровадження туристичних проектів, укріплення дружніх відносин у сприянні державної політики збереження та розвитку культурно-історичних цінностей нашого народу, підтримки обдарованої молоді та можливостей взаємодопомоги між Тульчинським фаховим коледжем культури, в особі директора Леоніда Трачука та відділом культури і туризму Шаргородської міської ради, в особі Тетяни Янчурської було підписано договір про партнерство та співробітництво.

Підводячи підсумки засідання круглого столу, Тетяна Янчурська сформувала єдину думку всіх виступаючих про доцільність створення у громаді туристично-інформаційного центру, що дасть можливість консолідувати зусилля і можливості спільної діяльності бізнесу і органів місцевого самоврядування в напрямку розвитку туристичної сфери Шаргородщини.

Світлина на добру згадку про зустріч зафіксувала щирість дружніх усмішок учасників засідання круглого столу, який обов’язково стане новим витком у напрямку розвитку туризму в громаді.

Відділ культури і туризму міської ради « повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора