Члени клубу активного довголіття «Калинове намисто» прийняли участь у заході «Фітовітальня. Лікувальна магія зелених друзів»

Дата: 19.04.2024 10:09

Ще в давнину люди навчилися лікувати різні хвороби травами. Вони щиро вірили, що рослини мають чарівну силу. Тому й назви давали їм гучні і промовисті – дивосил, звіробій, чистотіл, календула… Воно й справді, більшість рослин має цілющу здатність.

18 квітня 2024 року працівники КУ Центр надання соціальних послуг та члени клубу активного довголіття «55+» «Калинове намисто» прийняли участь у заході «Фітовітальня. Лікувальна  магія зелених друзів».

Захід проведений за участю директора комунальної  установи «Центр надання соціальних послуг» Шаргородської міської ради Людмили Каспрук, директора комунальної організації «Шаргородський музей образотворчого мистецтва» Шаргородської міської ради Оксани Вихристюк,  зберігача фондів музею Юлії Михалко, працівників КУ Центр надання соціальних послуг та громадян поважного віку,  членів клубу активного довголіття «Калинове намисто».

На захід була запрошена лікар КНП «Шаргородський центр первинної медико-санітарної допомоги» Шаргородської міської ради Тетяна Паянок, яка ознайомила учасників з лікувальними властивостями трав.

Лікар зазначила, що впродовж останнього десятиліття фітотерапія, тобто лікування травами, широко використовується серед населення з профілактичною метою.

Фітотерапія – лікування та профілактика різних захворювань з використанням лікарських рослин у вигляді чаїв, настоїв, відварів, інгаляцій, фітоподушок тощо.

З лікувальною метою застосовують різні частини рослин: стебла, листя, квіти, коріння, кору, плоди. Вони містять вітаміни, дубильні речовини, пектини, смоли, ефірні олії та фітонци́ди.

Оксана Вихристюк, директор музею та Юлія Михайло, зберігач фондів музею, прочитали лекцію про лікувальні властивості трав  та застосування фіточаїв при різних хворобах.

Вони розповіли, що лікувальні властивості фіточаю були відомі ще стародавнім китайцям. У давнину його називали «вогнем життя», який укріплює дух і тіло, знімає втому, створює приємний настрій та продовжує життя. Чай чудово втамовує нестерпну спрагу і зігріває у холод.

Порадили учасникам заходу, як правильно обирати чай та який краще пити при різних хворобах.

Всі із задоволенням прослухали лекцію та ділилися власними рецептами лікувальних настоїв та відварів.

Учасники заходу мали можливість поспілкуватися, задати питання лікарю Тетяні Паянок,  поділитися власними рецептами лікувальних настоїв та відварів. Бажаючим лікар вимірювала артеріальний тиск.

Наприкінці зустрічі всі пригощалися фіточаями та смаколиками.

Усі присутні дякували організаторам за надзвичайно цікаву та змістовну лекцію.

КУ Центр надання соціальних послуг