Уряд вніс зміни щодо патронатного виховання дітей

Дата: 04.06.2024 09:40

Відтепер помічник патронатного вихователя також отримуватиме заробітну плату.

Як повідомила Перший заступник Начальника ОВА Наталя Заболотна, 30 травня КМУ підтримав запропоновані Міністерством соціальної політики зміни, що спрямовані на розвиток патронату в Україні і підтримку вихователів та помічників.

А саме:

• Патронатний вихователь може працювати або як фізична особа, або як ФОП. ФОПам потрібно мати КВЕДи 97.00 та/або 88.91 та/або 85.59;
  • Збільшується оплата праці патронатного вихователя. З 1 липня патронатні вихователі отримуватимуть грошове забезпечення на рівні 3 мінімальних зарплат на місяць (3,5 — для ФОПів з урахуванням, що вони самостійно сплачують ЄСВ та єдиний податок);
  • Запроваджується оплата на час очікування дитини. Період між вибуттям однієї дитини і влаштуванням наступної оплачуватиметься в розмірі однієї мінімальної зарплати.
  • Робота помічника патронатного вихователя оплачуватиметься. Помічник може бути ФОПом (потрібні ті самі КВЕДи, що і для патронатного вихователя).

Зі змінами, внесеними до постанови, можна ознайомитися - тут.