Шаргородська громада
Вінницька область, Жмеринський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Ідентифікація тварин — це необхідно!

Дата: 12.06.2024 09:53
Кількість переглядів: 78

Основною метою запровадження ідентифікації тварин є створення в Україні належної системи простежуваності обігу тварин, удосконалення ефективного та дієвого засобу виявлення та локалізації хвороб, забезпечення населення України високоякісними та безпечними м’ясо-молочними продуктами, отримання достовірної інформації про умови їх виробництва, підвищення довіри споживача до якості продукції.

Згідно Закону України «Про ідентифікацію та реєстрацію тварин», ідентифікація та реєстрація сільськогосподарських тварин для юридичних та фізичних осіб є обов’язковою.

Відповідно до статті 4 Закону України «Про ідентифікацію та реєстрацію тварин», об’єктом ідентифікації та реєстрації сільськогосподарські тварини - велика рогата худоба, коні, свині, вівці, кози.

Статтею 5 Закону України «Про ідентифікацію та реєстрацію тварин» визначені основні принципи ідентифікації та реєстрації тварин, права та обов’язки власників тварин, що провадять діяльність з розведення та утримання тварин, а саме:

  • подавати для реєстрації дані про ідентифікованих тварин, господарства їх розведення та утримання, переміщення, забій, утилізацію, загибель, падіж тварин;
  • ідентифікувати усіх тварин у господарстві;
  • здійснювати переміщення тварин з ідентифікаційними документами;
  • подавати дані про усі переміщення тварин, надходження нових тварин у господарство, а також забій, утилізацію, падіж тварин протягом 5 робочих днів з дати таких дій або подій;
  • проводити забій, утилізацію лише ідентифікованих та зареєстрованих тварин тощо.

Відповідно до нормативно-правових актів з ідентифікації та реєстрації тварин кожна тварина (ВРХ, ДРХ) що народилася в господарстві, повинна бути ідентифікована двома бирками не пізніше семи днів від моменту її народження, але у будь-якому разі до вибуття з господарства. Ідентифікація племінних свиней відбувається не пізніше 60 днів від моменту народження тварини, але раніше, ніж вона залишить господарство. Товарні свині ідентифікуються при вибутті з господарства. Коні – протягом року після народження, але раніше, ніж тварина залишить господарство.

Вчасна ідентифікація та реєстрація тварин надає власнику можливість:

  • вільно отримувати документи на переміщення та забій тварин;
  • засвідчити право власності на тварину;
  • вільно реалізовувати продукцію, отриману від тварини;
  • застрахувати тварину;
  • отримувати передбачені державою дотації на тварин.

Для проведення ідентифікації та реєстрації тварин у господарстві фізичної особи, власник тварини може звернутися до державної установи ветеринарної медицини за місцем проживання або структурного підрозділу Державного підприємства «Агентство з ідентифікації і реєстрації тварин».

Пам’ятайте, невиконання вимог ідентифікації та реєстрації може мати серйозні наслідки для вас та вашого господарства. Відповідальне ставлення до цих процедур – це не лише обов’язок, але й важливий крок у забезпеченні безпеки та якості продуктів тваринництва для нас, споживачів. Нехтування цим може призвести до серйозних наслідків, включаючи адміністративні санкції.

Давайте разом дбати про наших тварин і якість нашої продукції!

Жмеринське районне управління Головного управління

Держпродспоживслужби у Вінницькій області

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора