Територія, в тому числі водойма Соснівецького цукрового заводу, будуть відкриті для кожного
Нещодавно у Шаргородській громаді викликала чималий суспільний резонанс ситуація, коли одному з наших Захисників та його дітям було вказано на обмеження проводити дозвілля на водоймі, яка розташована на території колишнього Соснівецького цукрового заводу.
Також до мене надійшло чимало усних звернень з цього приводу.
З метою вирішення проблемного питання, я зустрівся з нинішнім керівником товариства «Рафінад» Григорієм Саулком, який і надав відповідні роз’яснення.
З його слів слідує наступне.
Про передісторію.
Після визнання Соснівецького цукрового заводу банкрутом, на жаль, цехи почали інтенсивно «вирізати», що викликало обурення людей. Враховуючи суспільний резонанс, територія заводу Фондом держмайна була виставлена на продаж, і, як наслідок, частина приміщень була придбана ТОВ «Рафінад». У 2008 році цими ж власниками була викуплена й земельна ділянка, на якій були розташовані приміщення.
Відтоді територія заводу розпочала своє перетворення. Будівлі почали використовуватись для мистецьких цілей. З метою охорони історичної спадщини та розвитку туризму на Шаргородщині було реалізовано ряд суспільно значимих проектів.
Про резонансне питання щодо водного плеса.
На час купівлі території Соснівецького цукрового заводу, там розміщувалась технічна водойма - відстійник, яка використовувалася для виробничих потреб цукрового заводу. Звичайно, вона не призначалась для купання чи риболовлі.
Новими власниками було проведено масштабну роботу, повʼязану з очисткою відстійника і перетворення його на повноцінний ставок.
Цьогоріч на території підприємства і зокрема на водоймі проводяться санітарно-епідеміологічні заходи, застосовуються методи внесення органіки та хімічних препаратів. У звʼязку з цим, наразі ставок за призначенням використовувати небезпечно для людини.
Під час зустрічі з Григорієм Саулком, обговоривши ряд важливих деталей, та, враховуючи резонансну подію, керівник товариства запевнив, що адміністрація підприємства відкриє територію для відвідувачів після усунення проблемних питань.
І про плани на перспективу.
Домовились також, що міська рада, у співпраці з товариством «Рафінад», ініціюватимуть та втілюватимуть в життя Програму для психологічної реабілітації військовослужбовців, ветеранів війни та членів їхніх сімей.
Маю чітке переконання, що турбота про наших Захисників обов’язково має бути серед найважливіших завдань, як влади, так і меценатів.
Працюємо далі…