««Ні» спалюванню сміття і рослинних решток на присадибній земельній ділянці»
Останнім часом до управління містобудування, архітектури, житлово-комунального господарства, екології та комунальної власності Шаргородської міської ради находить багато скарг від жителів громади і в т.ч. м.Шаргород щодо спалювання рослинних решток на присадибних ділянках.
Від спалювання картоплиння і бур’янів, як наслідок, задимлення населених пунктів, особливо в вечірній період часу (з 18.00 год.) коли атмосферний тиск падає і дим стелиться над землею, страждають в першу чергу алергіки, люди, які хворіють на серцево-судинні захворювання та астматики. Та і здоровим людям дихання димом не йде на користь, а особливо дітям. Тому ставимо до відома, що відповідно до ст. 35 Закону України від 05.03.98 р. № 187/98-ВР «Про відходи» термічне оброблення (спалювання) побутових відходів дозволяється лише на спеціально призначених для цього підприємствах чи об’єктах. Спалювання твердих побутових відходів дозволяється лише на енергетичні цілі з метою одержання теплової або електричної енергії.
Відповідальність за спалювання сміття та рослинних решток на присадибній ділянці підпадає під кваліфікацію трьох статей Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Стаття 52. Псування і забруднення сільськогосподарських та інших земель
Псування сільськогосподарських та інших земель, забруднення їх хімічними і радіоактивними речовинами, нафтою та нафтопродуктами, неочищеними стічними водами, виробничими та іншими відходами, а так само невжиття заходів по боротьбі з бур’янами тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти до вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (340-1360 грн.) і на посадових осіб, громадян — суб’єктів підприємницької діяльності — від п’ятдесяти до ста нмдг.(850-1700 грн.).
Стаття 82. Порушення вимог щодо поводження з відходами під час їх збирання, перевезення, зберігання, оброблення, утилізації, знешкодження, видалення або захоронення.
Порушення вимог щодо поводження з відходами під час їх збирання, перевезення, зберігання, оброблення, утилізації, знешкодження, видалення або захоронення тягне за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти до вісімдесяти нмдг (340-1360 грн.) і на посадових осіб, громадян — суб’єктів підприємницької діяльності — від п’ятдесяти до ста нмдг.(850-1700 грн.).
Стаття 152. Порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів.
Порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти до вісімдесяти нмдг (340-1360 грн.) і на посадових осіб, громадян — суб’єктів підприємницької діяльності — від п’ятдесяти до ста нмдг. (850-1700 грн).
За порушення, передбачені ст. 52 та 82 КпАП відповідно до ст. 242 КпАП, право розглядати справи та притягати до відповідальності мають відповідні органи державної екологічної інспекції. А от за порушення ст. 152 КпАП уповноважені притягати до адміністративної відповідальності відповідна адміністративна комісія при виконавчому комітеті сільської, селищної, міської ради та відповідні виконавчі комітети. Проте, перш ніж притягнути винну особу до відповідальності, уповноважена на те особа повинна скласти протокол.
Відповідно до ст. 255 КпАП такими особами є уповноважені на те посадові особи органів внутрішніх справ (Національної поліції). Крім того, відповідно до цієї ж статті мають право складати протокол ще посадові особи, уповноважені на те виконавчими комітетами сільських, міських рад, представники громадських організацій або органів громадської діяльності.
Давайте берегти своє здоров’я, здоров’я рідних і близьких нам людей, своїх сусідів. Не спалюйте сміття і рослинні решки, адже цим самим ми шкодимо собі і всій планеті Земля !!!
Природа нам цього не пробачить…
Управління містобудування, архітектури, ЖКГ,
екології та комунальної власності міської ради