Проведення інструктажу з питань пожежної безпеки для працівників КУ Центр надання соціальних послуг
05 вересня 2024 року для працівників комунальної установи «Центр надання соціальних послуг» Шаргородської міської ради було проведено виступ та протипожежний інструктаж на тему: «Правила поведінки при виявленні вибухонебезпечних предметів», «Порядок дій при сигналі повітряна тривога», «Правила пожежної безпеки в установах (організаціях)», «Заходи пожежної безпеки в природних екосистемах», «Правила поведінки на воді».
Інструктаж проводили Олег Вернюк – начальник відділу організації ППР таЗЦЗ Жмеринського районного управління ГУ ДСНС України у Вінницькій області, майор служби цивільного захисту та Андрій Шокот - головний інспектор відділу організації ППР та ЗЦЗ Жмеринського районного управління ГУ ДСНС України у Вінницькій області, старший лейтенант служби цивільного захисту.
Олег Вернюк ознайомив усіх присутніх із законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з метою збереження довкілля щодо посилення відповідальності за дії, спрямовані на забруднення атмосферного повітря та знищення або пошкодження об’єктів рослинного світу». Його нормами передбачається удосконалення порядку притягнення осіб до відповідальності за забруднення атмосферного повітря, знищення або пошкодження об’єктів рослинного світу, порушення вимог пожежної безпеки в лісах та самовільне випалювання сухої рослинності або її залишків для того, аби зменшити руйнівні наслідки та захистити право громадян на безпечне повітря і навколишнє середовище, а також зменшити кількість пожеж.
Зазначив, що самовільне спалювання листя та сухої трави становить загрозу для людського здоров’я, адже листя, що тліє без доступу кисню, виділяє хімічні сполуки, здатні викликати у людини різні захворювання, зокрема рак.
Згідно з чинним законодавством, ст. 20 Закону України «Про охорону атмосферного повітря», ст. 27 ЗУ «Про рослинний світ», забороняється випалювання сухої рослинності або її залишків.
Відповідно до статті 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, штраф за самовільне випалювання рослинності або її залишків становить:
- на громадян від ста вісімдесяти до трьохсот шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 3060 грн. до 6120 грн.)
- на посадових осіб − від дев’ятисот до однієї тисячі двохсот шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 15300 грн. до 21420 грн.).
За спалювання відходів і залишків сухої рослинності за статтею 82 КУпАП штраф:
- для громадян від 340 грн. до 1360 грн.;
- для посадових осіб від 850 грн. до 1700 грн.
Щоб зберегти своє здоров’я та навколишнє середовище, варто дотримуватися правил пожежної безпеки та використовувати екологічні методи утилізації сухостою.
Андрій Шокот ознайомив усіх присутніх з основними запобіжними заходами і правилами пожежної безпеки при експлуатації електричних та нагрівальних приладів, що використовуються у побуті, з правилами поведінки на воді, правилами поведінки при виявленні підозрілого предмету та порядком дій при сигналі «Повітряна тривога».
Під час проведення інструктажу, працівникам КУ Центр надання соціальних послуг були вручені інформаційні брошури під назвою «Ваші дії під час надзвичайної ситуації» та випуск газети служби порятунку 101 - «Палаючі новини».
КУ Центр надання соціальних послуг міської ради