Засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій міської ради
Сьогодні у міській раді відбулось засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій на якому обговорювалось питання: «Про стан виконання заходів щодо профілактики отруєнь грибами».
З обговорюваного питання порядку денного виступила заступник начальника Жмеринського районного управління ГУ Держпродспоживслужби у Вінницькій області Тамара Кушнір, яка зокрема зазначила, що щорічно в Україні, реєструються випадки отруєнь людей дикорослими грибами. В залежності від кліматичних умов, які сприяють росту грибів дощі та тепло, кількість їх в лісах збільшується, що призводить до збільшення кількості отруєнь серед населення.
Підвищена вологість та висока температура на початку жовтня відкрили початок осіннього сезону грибів. Разом із тим, різко зросла кількість отруєнь.
За оперативними даними, з початку 2024 року, в Україні від отруєння дикорослими грибами постраждали 90 осіб, із них -19 дітей, тільки за перші два тижні жовтня отруїлися грибами 55 людей, із них - 9 дітей.
У Вінницькій області 30 людей отруїлися дикорослими грибами з початку 2024 року, у Жмеринському районі отруєння грибами почали реєструватися у жовтні, наразі зареєстровано 13 випадків з 22 потерпілими, що складає 24,4 % від загальної кількості потерпілих по Україні. Завдяки оперативній роботі медиків всі постраждалі живі та отримують необхідну допомогу.
За територіальним принципом випадки отруєння людей на території області, за останні п’ять років, розподілені нерівномірно. На сьогоднішній день, найбільша кількість постраждалих зареєстровано у Жмеринському та Могилів-Подільському районах. Відповідно у Жмеринському районі найбільше постраждалих у Жмеринській та Шаргородській ТГ. У більшості випадків постраждалі самостійно збирали гриби, вживали маремухи та рядовки без попередньої кулінарної обробки.
Також, під час засідання комісії зазначено, що основним профілактичним заходом з питань попередження отруєнь дикорослими грибами залишається просвітницька робота серед населення. З цією метою, станом на сьогодні, фахівцями відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Жмеринського районного управління ГУ Держпродспоживслужби у Вінницькій проведено ряд відповідних невідкладних оперативних заходів.
Обговоривши питання порядку денного, комісія затвердила «Комплексний план заходів з попередження отруєнь грибами серед населення Шаргородської міської територіальної громади на 2024-2025рр.», тощо.