Шаргородська громада
Вінницька область, Жмеринський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Звіт міського голови про діяльність виконавчих органів Шаргородської міської ради у 2024 році

Дата: 18.12.2024 14:32
Кількість переглядів: 465

Звіт міського голови про діяльність виконавчих органів Шаргородської міської ради у 2024 році

Шановні депутати та запрошені!

           Нещодавно ми з вами пережили тисячний день повномасштабної війни. На жаль, у звітному періоді робота органів виконавчої влади  продовжувалась у складних умовах військового часу, у постійних пошуках і тривогах,  у невтомній діяльності з вирішення проблем та невідкладних завдань територіальної громади.

      Зрозуміло, що у 2024 році моя діяльність, як і робота депутатського корпусу, виконкому та відділів міської ради, сільських старост та адміністраторів, керівників підприємств, установ та організацій, громадського активу, були підпорядковані суворим вимогам військового часу.

         За цих умов найголовнішим своїм здобутком у звітному періоді вважаю те, що нам спільними зусиллями вдалось, з одного боку наростити допомогу армії, нашим Захисникам і їхнім сім’ям, з іншого – забезпечити у повній мірі життєдіяльність нашої територіальної громади, її стабільний розвиток.

У поточному році ми переважно продовжували  виконувати завдання, пов’язані з мобілізаційною роботою,  забезпеченням збройних сил необхідним спорядженням, допомогою нашим воїнам та їхнім сім’ям,  багатьма іншими питаннями, які через війну потребували негайного вирішення.

За 11 місяців 2024 року на  підтримку Збройних  Сил  України, наших Захисників та їхніх сімей    з бюджету міської ради проведено  видатків на загальну суму більше 8 мільйонів гривень, у тому числі за рахунок загального фонду міського бюджету 6.8 мільйонів гривень.

 Ми не залишили поза увагою жодне звернення до нас з фронту, передавши нашим воїнам чимало так необхідного для них різноманітного спорядження. За нашого  безпосереднього сприяння у зону бойових дій було відправлено десятки видів різних товарів та техніки.

28  представникам військових частин, де служать наші Захисники, надано допомогу відповідно до їх звернень.

Назву лише найголовніші видатки:

 342 тис.грн було спрямовано на придбання дронів;

 251,2 тис. грн  – на придбання тепловізорів;

218,1 тис.грн  -   на придбання автомобіля, запчастин та ремонт техніки;

287,3 тис.грн – на придбання пристроїв РЕБ;

123,5 тис.грн – на господарські товари та медикаменти;

84,5 тис. грн. – на придбання одягу;

74,6 тис. грн. – на електротовари та АКБ для рацій.

          На облаштування та утримання приміщень, де перебувають військові, виділено 665,2 тис грн.

            У даний час проводиться тендерна процедура на придбання безпілотного авіаційного комплексу «АВЕНДЖЕР» вартістю 2 млн.грн.

Від командирів військових формувань ми отримали десятки подяк та листів вдячності, з якими я знайомив вас протягом року. Окремі з таких подяк ви бачите на екрані, частина з них розміщені у Залі Пам’яті на першому поверсі.    Все, що пов’язано із допомогою нашим воїнам, ми робили і будемо робити без зайвого піару та самореклами.

На жаль, внесок нашої громади у загальну перемогу вимірюється не лише сумою залучених коштів. Задля наближення  перемоги, заради збереження країни і її мирного життя наша громада продовжує платити найдорожчим серед того, що маємо – життями наших людей.

 На сьогоднішній день людські втрати нашої громади, враховуючи пропавших безвісти, перевищили сотню жителів.

Це найбільша наша трагедія, і тому  турбота про увіковічнення пам’яті Героїв, підтримку і соціальний захист їхніх сімей була і залишатиметься найголовнішим моїм пріоритетом.

      У 2024 році на матеріальну допомогу сім’ям загиблих з міського бюджету було виділено 2,8 мільйонів гривень

На слайді ви бачите конкретні суми видатків на ці потреби. Хто має бажання, може поцікавитись, як вирішуються аналогічні питання в інших громадах, порівняти і переконатись, що рівень нашої допомоги Захисникам та їхнім сім’ям є досить високим.

Назву найважливіші види нашої допомоги:

  • матеріальна допомога на поховання воїнів – (по 20,0 тис.грн.) – 320 тис. грн;
  • відшкодування КП «Комунсервіс» за ритуальні послуги на поховання Захисників  – 244 тис. грн;
  • матеріальна допомога Захисникам та членам сімей загиблих – 441тис. грн;
  • матеріальна допомога на встановлення пам’ятника загиблим Захисникам (по 50,0 тис.грн.) – 800 тис. грн;
  • матеріальна допомога на придбання палива родинам загиблих  Захисників та зниклих безвісти (по 10,0 тис.грн. на опалювальний період  ) - 930 тис. грн.
  • виготовлення меморіальних дощок загиблих Захисників та Захисниць – 32 тис. грн.

        Хочу відзначити , що у звітному періоді виконано такі надзвичайно  важливі заходи нашої міської Програми підтримки Захисників та Захисниць України, як спорудження меморіального комплексу в місті Шаргороді та видання книги про загиблих наших земляків.

       Меморіальний комплекс на площі Героїв став не лише місцем проведення урочистих заходів, але й справжньою святинею – центром людської шани і пам’яті. Тут ніколи не в’януть квіти, сюди постійно приходять люди, тут запалюють лампадки, тут щоранку звучить дзвін колокола, що знаменує собою стук Божого серця, який своєю добротою і милістю огортає душі полеглих у бою наших земляків.

        Важливо відзначити, що меморіальні комплекси, пам’ятні знаки, музейні кімнати та куточки Пам’яті почали створюватись практично у кожному населеному пункті громади.

       Надзвичайно велика робота проведена по підготовці до видання книги про полеглих наших Захисників.   Вже незабаром кожна сім’я загиблого і кожен депутат отримають перше видання цієї книги, яку ми назвали   «Янголи Шаргородського краю».

       Ця книга не схожа на інші: вона пронизана невимовним болем.   Це розповідь про небачений досі героїзм ще вчора звичайних  чоловіків і безвусих хлопчаків, які назавжди залишаться в історії і якими буде захоплюватиметься не одне прийдешнє покоління.

         На жаль, ми мусимо готувати нове видання цієї книги, тому що галерея Героїв невблаганно поповнюється новими іменами. А ще ж є біля півсотні наших земляків, які числяться безвісти зниклими; попри весь наш оптимізм, ми розуміємо, що значна частина з них з часом поповнять, на жаль, списки загиблих.

Ще раз наголошую: ми розпочали велику роботу з увіковічнення  пам’яті наших Героїв, і ми не припинимо її за жодних обставин.  Головне при цьому – не забувати про  їхні родини, сім’ї. Це завдання не тільки влади, але й кожного громадянина. Вони віддали життя за нас з вами.

Шановні присутні!

Незважаючи на жорстокі реалії війни, міська рада продовжувала виконувати покладені на неї функції по забезпеченню життєдіяльності територіальної громади.

За період з січня  по грудень 2024 року проведено  10 сесій міської ради, на яких прийнято  115 рішень, 28 засідань виконкому (258 рішень), видано 542 розпорядження міського голови.

Таким чином, за звітний період підготовлено і прийнято 915  управлінських рішень. Крім цього, виконавчим апаратом міської ради опрацьовано у 2024 році  4930 вхідних та підготовлено 1101 вихідних документів, розглянуто 492 звернення громадян, у тому числі 284 жителі побували на особистому прийомі в міського голови.

Розглянуто та надано відповіді на 39 запитів відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації».

За кожною з названих цифр стоїть велика аналітична і організаторська праця депутатів міської ради, членів виконкому, працівників управлінь та відділів. Всі рішення та розпорядження готувались колегіально, відкрито, гласно, своєчасно публікувались на сайті міської ради, за що я вам усім дякую.                                              Принагідно хочу відзначити, що за підсумками проведеного обласною військовою адміністрацією моніторингу офіційних вебсайтів територіальних громад та районних військових адміністрацій наш сайт здобув найвищу оцінку ( 10 балів з десяти можливих) і визнаний за рівнем базової доступності одним з найкращих у області.

      Як вам відомо, головним показником господарської спроможності громади та основою забезпечення життєдіяльності її населення є стан наповнення бюджету. Не маючи належного фінансового підґрунтя, ми не змогли б ні допомогти армії, ні проявити належну турботу про сім’ї загиблих, ні виконати жодне інше завдання по забезпеченню життєдіяльності нашої громади.

Тому найголовнішим своїм завданням я вважав і вважаю – забезпечити наповнення бюджету.    Незважаючи на складні реалії військового стану, нам вдалось не тільки зберегти, але й збільшити рівень бюджетних надходжень.

Бюджет Шаргородської міської територіальної громади за 11 місяців 2024 року по доходах загального фонду без урахування трансфертів виконано на 108,6%, при плані 118,6 млн. грн. фактично поступило 128,8 млн. грн. Якщо порівняти суму власних надходжень  із відповідним періодом минулого року, то вона зросла майже на 23,0 мільйона гривень або на 21,8 %. Усім, хто хоч трохи розбирається в бюджеті, думаю не треба роз'яснювати.

Як видно з діаграми, збільшились бюджетні надходження майже  по всіх  видах податків.

      По найбільшому бюджетоутворюючому джерелу – податку  на доходи фізичних осіб  - планові показники на 11 місяців 2024 року становлять  69,7 млн. грн. до бюджету надійшло 73,7 млн. грн., що складає 105,8 відсотка. Порівняно з відповідним періодом минулого року, надходження даного податку до бюджету громади збільшились на 8,1 млн. грн., або на 12,4%.

        Акцизний податок – планові показники затверджені в сумі 6,5 млн. грн., до бюджету громади надійшло 7,0 млн. грн., що становить 107,7 %, або 0,5 млн. грн. понадпланових надходжень. У порівнянні з надходженнями аналогічного періоду  минулого року збільшення становить 1,7 млн. грн., або на 31,4%.

       Місцеві податки і збори  – планові показники затверджені в сумі 36,2 млн. грн.,  до бюджету громади надійшло 40,9 млн. грн., що становить 112,9 %, або 4,7 млн. грн. понадпланових надходжень. У порівнянні з надходженнями аналогічного періоду  минулого року надходження  збільшились   9,5 млн. грн. , або на 30,1%

Плата за надання адміністративних послуг: за 11 місяців 2024 року при плані 5,1 млн. грн.. надійшло плати за надані послуги в сумі 5,8 млн. грн.., що становить 115,6% (або 0,8 млн. грн.. перевиконання). Порівняно з відповідним періодом минулого року, надходження збільшились на 3,6 млн. грн.

За 11 місяців 2024 року до бюджету міської ради надійшло коштів від сплати податків за землю та орендної плати  майже 14 млн. грн., що майже на 700 тис. більше відповідного показника за весь минулий рік.

Загалом ми очікуємо, що до кінця 2024 року до загального фонду бюджету територіальної громади надійде за рік без урахування трансфертів понад 139,6 млн. грн. Якщо порівняти суму власних надходжень з аналогічним періодом минулого року, то вона зросте більше, як на 20,3 млн. грн.. Це при тому, що у громаді не введено жодного промислового підприємства.

Ці цифри свідчать, яка частина економіки знаходилась у тіні.

Лише завдяки наполегливій праці, правилу - «Податки повинні сплачувати всі!», маємо такі результати. 

Вирішення фінансово-економічних проблем стало основою реалізації багатьох інших завдань, найважливішим з яких є  забезпечення належного рівня життя наших людей. Рівень життя людини визначається багатьма факторами. Серед них один з найголовніших -  підвищення якості освітніх послуг, запровадження сучасних методів навчання, розвиток спорту.

     На жаль, діяльність освітянської галузі, як і всіх інших найважливіших галузей життєдіяльності громади, ми продовжували здійснювати з урахуванням обставин військового часу.

     Під час звітного періоду найважливіше своє завдання у галузі освіти я вбачав у тому, щоб усі діти нашої громади мали можливість здобувати якісну освіту не дистанційно, а в нормальному, очному режимі. Для цього необхідно було у кожному навчальному закладі створити безпечні умови для навчання і виховання дітей.

Тому з метою збереження життя і здоров’я дітей у всіх  закладах освіти громади було продовжено роботу з удосконалення найпростіших укриттів та  кабінетів безпеки. Як і в попередні роки, у навчальних закладах було організовано харчування учнів та вихованців,  забезпечено температурний та санітарно-гігієнічний режим.

    Здійснювався підвіз школярів до місць навчання за сімома маршрутами. Отримано два нових шкільних автобуси зі спеціальним підйомником для учнів з обмеженими можливостями, які пересуваються на колісних кріслах.

У 2024 році виплачено компенсацію за проїзд учнів (без використання шкільного автобуса) у розмірі 84,4 тис. грн..

Тим більше наші шкільні автобуси виконують функції не лише підвезення школярів, а й і в потребах військового часу для ЗСУ, а також для перевезення на спортивні змагання.

Як вам відомо, умовами війни продиктовані зміни у змісті освіти. До шкільного  навчального плану введено по суті новий навчальний курс «Захист України», який вивчається у старших класах.

 Нам довелось практично заново створювати навчально-матеріальну базу для вивчення цього предмету. За короткий період часу ми обладнали необхідні приміщення на базі Шаргородського ліцею №2, де сьогодні «Захист України» вивчають старшокласники чотирьох наших ліцеїв (двох Шаргородських, Плебанівського та Слободо-Шаргородського). З цією метою використано близько 2,5 мільйонів гривень ( з міського бюджету – 136,7 тис.грн).

У Шаргородському ліцеї №1 втілюється проєкт «Шкільний офіцер безпеки», за яким офіцер служби освітньої безпеки (СОБ) виконує правоохоронну, наставницьку та просвітницьку функції.

Завдяки створеним умовам для учнів та учителів, самовідданій роботі педагогічних працівників, навчанню в очному режимі, ми отримали вагомі здобутки багатьох наших вихованців.       

        Зросли досягнення  в обласних олімпіадах: 15 призових місць (одне – перше, шість ІІ-их, вісім ІІІ-іх), що на два здобутих місця більше порівняно з 2023 роком та на 5 -  у порівнянні з 2022.

Перші місця в престижних конкурсах вибороли на рівні області дві учениці шаргородських ліцеїв. Фіналісткою й переможницею ХІV Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді ім. Т. Шевченка (2024) стала учениця 6 класу Шаргородського ліцею №2 ЗАДОРОЖНА Дарина.

КРАЇЛО Ольга, учениця 4-ого класу Шаргородського ліцею №1, перемогла у Міжнародному конкурсі з української мови імені Петра Яцика.

       Є чимало здобутків у спорті. За 11 місяців2024 року в громаді  проведено понад пів сотні масштабних спортивно-масових заходів.

У Всеукраїнському проекті «ПЛІЧ-О-ПЛІЧ Всеукраїнські шкільні ліги» під гаслом «РАЗОМ ПЕРЕМОЖЕМО» наша громада, чи не єдина у районі, зареєструвала 64 команди-учасниці та взяла участь у змаганнях з абсолютно усіх видів спорту.

     В активі наших юних спортсменів чемпіонські титули загальнодержавного рівня: зі спортивного туризму, легкоатлетичного багатоборства, козацького двобою;  срібло –  на чемпіонаті Європи з універсального бою, Всеукраїнській Гімназіаді з боксу, бронза – у Кубку світу зі змагань «класика, повний контакт» та багато інших перемог обласного та районного рівнів.

Є чимало й інших вагомих результатів, які заслуговують  уваги,  але за браком часу немає можливості їх перераховувати. Скажу лише, що наш підхід до питань стимулювання талановитої молоді себе цілком виправдовує,  і я переконаний, що ті  127,5 тисяч, які ми з вами виділили у нинішньому році на відзначення успіхів дітей, принесуть нам найближчим часом нові вагомі здобутки наших вихованців.

Продовжується робота з оптимізації освітньої мережі. На часі реорганізація тих шкіл, які мають менше 60 учнів – Політанської, Буднянської, Пасинецької (вони у перспективі не отримуватимуть педагогічної субвенції з державного бюджету), окремих дошкільних закладів, де відсутні вихованці.

Це дуже непроста, болісна, але вкрай необхідна робота. У її доцільності та правильності переконують нас наслідки тієї реорганізації  освітньої мережі, яку ми з вами здійснили

Завдяки проведеним у попередні роки заходам, у нинішньому році ми нарешті відчули, що поступово вибираємось з фінансової «прірви»: зникли затримки у виплаті заробітної плати освітян, поступово росте рівень  виплат педагогічним працівникам та матеріальна підтримка навчальних закладів

У нинішньому році удвічі зросли доплати педагогічним працівникам за престижність педагогічної праці та розміри грошової винагороди за сумлінну працю.

Збільшується матеріально-фінансова підтримка шкіл з місцевого бюджету. Ми взяли дольову участь у реалізації державних програм в освіті , виділивши на співфінансування 837,6 тис.грн, за що отримали для потреб навчальних закладів громади з державного бюджету майже 6,5 мільйонів гривень.

      Крім цього, у 2024 році навчальним закладам виділено додаткові кошти в сумі близько 1,5 мільйона грн.

Серед найголовніших видатків:

  • встановлення твердопаливного котла для Слободо-Шаргородського ліцею – 198,4 тис. грн.
  • встановлення твердопаливного котла для Слободо-ШаргородськогоЗДО– 73, 7 грн.
  • проведення поточного ремонту даху  Плебанівського ліцею - 55 тис. грн.
  • проведення поточного ремонту даху       Шаргородського ЗДО №3 – 280 тис. грн.
  •  проведення поточного ремонту Шаргородського ліцею №1 – 430 тис. грн.
  • придбання комп’ютерного обладнання для БДЮТу - 60 тис. грн.
  • проведення заходів по спорту  - 59, 4 тис. грн.
  •  відшкодування виплат за проходження медогляду працівникам закладів освіти  – 348,9тис. грн.
  •  перевезення учнів за новими маршрутами  – 58,6 тис.грн.
  • капітальний ремонт у найпростішому укритті ІРЦ та облаштування меблями -32,4 тис. грн.

       Робота з оптимізації освітньої мережі і раціонального використання бюджетних коштів буде продовжуватись. Однак всі подальші наші дії з удосконалення освітянської галузі будуть здійснюватись виключно в інтересах дітей і тієї частини творчих, талановитих учителів, яких у нас більшість.    

        Важливим завданням нашої міської громади є організація роботи з надання якісних медичних послуг. Ключовою ланкою у виконанні цього завдання була і залишається сімейна медицина. Саме «первинка», як ми її називаємо, стоїть найближче до людей.

У звітному періоді особлива наша увага приділялась роботі з сільськими жителями. В селах у даний час працюють медичні пункти тимчасового базування, на які регулярно відбуваються виїзди сімейних лікарів. Варто відзначити, що з сімейними лікарями Шаргородського центру первинної  медико-санітарної допомоги підписали декларації близько 21 тисячі осіб.

У нинішньому році з моєї ініціативи в рамках проекту «Доступна медична допомога для вразливих осіб» релігійною місією «Карітас-Спес Вінниця» розпочато виїзди у села лікарів вторинної ланки, які проводять безкоштовні обстеження та консультації для жителів віддалених сіл громади. Такі виїзди зроблено до Плебанівки, Перепільчинець, Копистирина, Політанок, Козлівки, з часом ми охопимо ними всі населені пункти громади, що безумовно значно покращить рівень медичного обслуговування сільського населення.

184 мешканці отримали додаткові безкоштовні медичні послуги, надані релігійною організацією Карітас-Спес-Вінниця.

Хочу зауважити, що співпраця з благодійною релігійною організацією Карітас-Спес-Україна буде продовжена і в подальшому.

Дякуємо нашому землякові – єпископу Олександру Язловецькому, який очолює РО Карітас-Спес-Україна.

Незважаючи на військовий час, ми продовжуємо зміцнювати матеріальну базу медичних закладів. У 2024 році на потреби первинної ланки  медичного обслуговування населення з міського бюджету виділено близько 1,3 мільйона грн..           

       У Шаргородську амбулаторію закуплено медичне обладнання для лабораторії, автоматичний гематологічний аналізатор на суму 307,8 тис.грн.

         Здійснено поточний ремонт кабінетів  Шаргородської амбулаторії ЗПСМ

       У складних умовах військового часу, медичними працівниками первинної ланки не припиняється робота з  вакцинації населення. З липня місяця розпочалася кампанія з додаткових заходів імунізації населення проти кашлюку, дифтерії та правця.

     Жорстокі реалії військового часу внесли свої корективи в діяльність нашої міської лікарні.

       Наказом Вінницької обласної військової адміністрації №601 від 23.09.2024 року Шаргородській міській лікарні надано статус об’єкту важливо критичної інфраструктури, який надає медичну допомогу військовослужбовцям, котрі отримали поранення у зоні бойових дій. 

      Уже другий рік щоденно тут на лікуванні знаходиться кілька десятків військовослужбовців. За 11 місяців нинішнього року стаціонарно проліковано 230 військовослужбовців, що майже на 100 осіб більше, ніж за відповідний період минулого року.

Міська рада, як і у попередні роки, здійснювала фінансову підтримку міської лікарні:  близько 7,4  мільйона гривень виділено на оплату комунальних послуг та енергоносіїв і зміцнення матеріальної бази лікарні.

      У поточному році було оснащено реабілітаційне відділення, вартість якого становить понад 2 мільйони гривень. Закуплено апарат ударно-хвильової терапії на суму 500 тис. грн., апарат наркозно-дихальний для операційного блоку на суму 700 тис.грн.

     При співфінансуванні міської ради було встановлено рентгенівську діагностичну систему вартістю 3.3 мільйона грн.

      Буквально тиждень тому наша громада  отримала комплект із 108-ми сонячних батарей, які будуть встановлені у нашій лікарні і практично повністю покриють її потребу в електроенергії.

       На жаль, попри самовіддану працю наших лікарів ми маємо у лікарні проблеми, пов’язані з різким спадом народжуваності. Під загрозою закриття пологове відділення лікарні.

           Зазначу, що зміни не торкнуться спеціалістів-гінекологів Поліклінічного відділення лікарні. Вони й надалі в повному обсязі обслуговуватимуть майбутніх породіль, консультуватимуть, в тому числі, і з метою вчасного спрямування жінок до пологових відділень.

           Ситуацію з народжуваністю змінити надто важко, але ми будемо робити все від нас залежне, щоб рівень медичного обслуговування населення у нашій лікарні не знижувався.

           Робота галузі культури у 2024 році була спрямована насамперед на проведення благодійних заходів з підтримки ЗСУ та відзначення основних державних свят: Дня Конституції, Дня Державності, Дня Незалежності, Дня вшанування пам’яті Захисників та Захисниць України та інших.

      У травні в громаді пройшов 32-й обласний фестиваль національних культур «Всі ми діти твої, Україно!», який безумовно став найзнаковішою культурною подією року.

       До 160-тої річниці з Дня народження  Михайла Коцюбинського було проведено стилізоване літературно-мистецьке свято «Він звав до сонячних висот…».         

Продовжується благодійна культурно-мистецька акція «Мистецький фронт Шаргородщини на шляху до Перемоги». У Шаргороді і  по селах громади проходять благодійні ярмарки та концерти, під час яких  було зібрано біля 550 тис. грн. Кошти спрямовувалися на придбання товарів для потреб військовослужбовців: взуття, амуніції, запчастин для автомобілів, підсилювачів зв’язку, рацій, тепловізорів, генераторів, на адресні допомоги воїнам-оносельчанам.

     Вкотре хочу особисто подякувати кожному, хто долучився до організації та проведення благодійних мистецьких акцій, а також кожному небайдужому шаргородцю за зроблений внесок на підтримку ЗСУ.

       Перелік наших культурно-мистецьких заходів досить вагомий. Цьогоріч ми відзначили 60-річчя з часу відкриття будинку культури с. Плебанівка,  75-річчя з часу заснування міської бібліотеки-філії для дітей та 90-річчя з часу з часу відкриття клубу с. Пасинки.

       На базі Шаргородського музею образотворчого мистецтва музею в рамках проекту «Парламент для села» відбулася презентація (хакатон) «Правова освіта сільських жителів. Сільський туризм як один з успішних кейсів розвитку ТГ».

      Заслуговує на увагу організована музеєм виставка нашого земляка - художника Йосипа Захандревича, знаного у всьому світі. Після відвідування цієї виставки мною ініційовано підготовку до видання книги про наших місцевих художників, адже подібних видань ми ще не маємо.

     Розпочалася кропітка робота по оцифруванню фонду музею. Задля популяризації туристичного потенціалу міста працівниками музею постійно проводяться ознайомчі екскурсії містом.

       Шаргородська центральна міська бібліотека цьогоріч презентувала альманах під впорядкуванням Леоніда Трахтенберга «Праведники Шаргорода в дослідженнях земляків»; книги Єлизавети Єрмис-Хорунжої - «А життя продовжується…», Анатолія Оліха - «Шаргород. Штрихи до історії міста і його жителів», Людмили Охріменко - «Оскар», книги місцевих письменників Івана Кислиці та Людмили Григоренко.

       Школа мистецтв імені Миколи Леонтовича відзначилася серією творчих виступів. Вихованці школи стали переможцями 33-х Міжнародних, 21-го Всеукраїнського, 5-ти обласних конкурсів і фестивалів, де здобули 7 Гран-Прі, 46 - І місць, 38 - ІІ місць та 13  - ІІІ місць, зразкова дитяча студія естрадного танцю з Болгарії привезли 5 перших місць.     

       Важливим пріоритетом для мене була і завжди буде духовна сторона життя громади. Хочу з приємністю відмітити, що Шаргород впевнено лідирує у визнанні його духовною «меккою» Поділля. У нинішньому році ми вийшли з пропозицією до обласної ради про присвоєння йому статусу духовного центру Вінниччини.    

      Знаменною подією нинішнього року стало  освячення Хресної дороги. Рішенням єпископату України римо-католицької церкви в Україні  Хресній Дорозі в місті Шаргороді присвоєно статус Національної .

    Роль і значення для нашого міста цієї унікальної святині важко переоцінити. Думаю, що це повною мірою з часом зможуть зробити лише прийдешні покоління.

В умовах військового часу особливого значення набуває соціальний захист населення.

За 11 місяців 2024 року, крім матеріальної допомоги нашим Захисникам та їхнім сім’ям, близько 220 тис. грн. було спрямовано на виплату адресної матеріальної допомоги іншим малозабезпеченим категоріям громадян, яку отримали  193  особи.

Також виплачено майже 510 тис.грн.  фізичним особам, які здійснюють догляд за інвалідами та хворими людьми.

       З року в рік збільшуються наші видатки на фінансування життєво необхідної програми ГЕМОДІАЛІЗ, станом на 01.12.2024 року виплачено 227 тис.грн., що більше минулорічного показника.

        У травні місяці нинішнього року в нашій громаді розпочав роботу Центр Життєстійкості, головним завданням якого є надання комплексу послуг із соціально-психологічної підтримки населення, у першу чергу Захисників і їхніх сімей. З моменту створення Центр, у якому працює 5 спеціалістів, надав послуги понад 9-ти тисячам жителів громади.

          Важливу функцію, пов’язану із соціальним захистом населення, виконує наш ЦНАП.

В умовах війни «Центр надання адміністративних послуг» продовжує  роботу  по  безперебійному  наданню адміністративних послуг . Так, станом на 01.12.2024 року надано 25135  адміністративних  послуг, що майже на 3 тис. більше, ніж за минулий рік.

         На сьогодні працівники ЦНАПу працюють в 9-ти державних електронних системах по наданню адміністративних послуг, що дає змогу ефективно задовольняти запити не лише жителів нашої, але й навколишніх громад. У ЦНАПі запроваджено сервіс «Єдине вікно ветерана», що дає змогу якісно  задовольняти запити ветеранів та членів сімей загиблих воїнів.

       У найближчій перспективі планується значно розширити перелік адміністративних послуг для громадян. На сьогодні в роботі підключення до електронних сервісів «Централізований банк даних з проблем інвалідності», «Модуль оцінки рівня задоволеності суб’єктів звернень», «Е-Ветеран» та впровадження електронної черги «Система електронної черги Платформа центрів Дія».

  Шановні присутні!

         За звітний період більшу частину свого часу я приділяв вирішенню питань з удосконалення місцевої інфраструктури.    За будь яких часів та умов, жителі нашої громади мають бути забезпечені світлом, теплом, якісною питною водою.

       Незважаючи на важкий військовий час, було проведено роботу з утримання вулично-шляхової мережі комунальної власності. У зимовий період в населених пунктах громади виконано робіт на загальну суму 199,7 тис. грн. на що використано 400 тонн посипкового матеріалу.

В м. Шаргород по вул. Героїв Майдану за весняно-літній та осінній період 2024 року проведено поточний ямковий ремонт дороги, загальною протяжністю 2,4 км. Використано асфальтово-бітумної суміші 38 тонн, заасфальтовано 297 м. кв. на загальну суму 199 тис. грн.

Після цього було проведено роботи з нанесенням дорожньої розмітки, пішохідних переходів на суму 99,3 тис. грн. Закуплено та встановлено дорожніх знаків на загальну суму 217,8 тис. грн.

Проведено ремонт дорожнього покриття  місцевими матеріалами (рінь, гравій) в населених пунктах:

  • с. Козівка (Мальовниче) протяжність 1480 м.п. (1700 тон ріні) на загальну суму198 тис. грн.
  •  с. Борівське  протяжність 1300 м.п. (260 тон гравію) на загальну суму 143 тис. грн.
  • м. Шаргород вул. Коцюбинського протяжністю 1100 м.п (1300 тон ріні) на загальну суму 165 тис. грн.

Також було проведено частковий ремонт доріг з підсипкою та грейдеруванням в населених пунктах с. Перепільчинці, с. Івашківці , с.Конатківці, с. Носиківка, с. Руданське на загальну суму біля 400 тис. грн.

      Проведено благоустрій та ремонт дитячих ігрових майданчиків м. Шаргород на суму 9,8 тис. грн.       

Проведено роботи з удосконалення та розширення системи водопостачання у територіальній громаді на суму понад  1,3 млн.грн.

Здійснено реконструкцію водогонів в селах:  с. Гибалівка (1530 м.п.) с. Івашківці ( 170 м.п.), с.Руданське  (120 м.п.), с. Сл-Шаргородська (80 м.п.), Шаргород (640 м.п.) Копистирин (150 м.п.), с.Пасинки (50 м.п.), с. Писарівка (160 м.п.) Загальна протяжність складає 2900 м.п.

        У 2024 році подано стале водопостачання у 57 домогосподарств та 4 квартири.

       Проведено заміну водогінних насосів, лічильників та іншого обладнання на загальну суму -168 тис.грн.         

Одним із важливих елементів якості життя жителів громади є збір та вивезення твердих побутових відходів. Так, в цьому році було вивезено на сміттєзвалище орієнтовно 8,6 тис. тонн твердих побутових відходів та великогабаритного сміття на що витрачено біля 200 тис. грн.  

Силами Шаргородського КП «Комунсервіс» відремонтовано 25 контейнерів на суму 48,6 тис.грн., закуплено 65 нових контейнерів на суму 99 тис. грн. 25 контейнерів розміщено в с. Гибалівка, решту планується розмістити в с.Козлівка, с.Руданське та в м. Шаргород. 

       Проведено якісну роботу по підготовці до опалювального періоду 2024-2025 рр. Станом на 15 жовтня 2024 року забезпеченість паливом (дрова, пелети деревні, щепа, соняшникові відходи) становить 100 %.

Шановні присутні!

Я розповів лише про основні підсумки своєї діяльності та роботи міської влади у минулому році. На жаль, проблем значно більше, ніж здобутків. Хочу самокритично визнати, що я, як і кожна людина, не застрахований від помилок і прорахунків. Але я і мої підлеглі будемо робити все можливе для наближення нашої перемоги, заради поліпшення життя наших людей.

Дякую за увагу!



« повернутися

Код для вставки на сайт