Володимир Барецький: "Освіта – одна з наймасштабніших галузей життєдіяльності Шаргородської громади. Тому підхід до забезпечення її функціонування має бути ретельним, змістовним, системним"
Зі звіту міського голови Володимира Барецького:
"Одне із важливих моїх завдань у галузі освіти полягає в тому, щоб усі діти Шаргородської громади мали можливість здобувати якісну освіту не дистанційно, а в очному режимі. Для цього необхідно у кожному навчальному закладі створити безпечні умови для навчання і виховання дітей.
У 2024 році було продовжено роботу з удосконалення найпростіших укриттів та кабінетів безпеки. Як і в попередні роки, у навчальних закладах було організовано харчування учнів та вихованців, забезпечено температурний та санітарно-гігієнічний режим.
Здійснювався підвіз школярів до місць навчання за сімома маршрутами. Отримано два нових шкільних автобуси зі спеціальним підйомником для учнів з обмеженими можливостями, які пересуваються на колісних кріслах.
У 2024 році виплачено компенсацію за проїзд учнів (без використання шкільного автобуса) у розмірі 84,4 тис.грн..
Умовами війни продиктовані зміни у змісті освіти. До шкільного навчального плану введено по суті новий навчальний курс «Захист України», який вивчається у старших класах.
Нам довелось практично заново створювати навчально-матеріальну базу для вивчення цього предмету. За короткий період часу ми обладнали необхідні приміщення на базі Шаргородського ліцею №2, де сьогодні «Захист України» вивчають старшокласники чотирьох наших ліцеїв (двох Шаргородських, Плебанівського та Слободо-Шаргородського). З цією метою використано близько 2,5 мільйонів гривень (з міського бюджету – 136,7 тис.грн).
У Шаргородському ліцеї №1 втілюється проєкт «Шкільний офіцер безпеки», за яким офіцер служби освітньої безпеки (СОБ) виконує правоохоронну, наставницьку та просвітницьку функції.
Завдяки створеним умовам для учнів та учителів, самовідданій роботі педагогічних працівників, навчанню в очному режимі, ми отримали вагомі здобутки багатьох наших вихованців.
Зросли досягнення в обласних олімпіадах: 15 призових місць (одне – перше, шість ІІ-их, вісім ІІІ-іх), що на два здобутих місця більше порівняно з 2023 роком та на 5 - у порівнянні з 2022.
Перші місця в престижних конкурсах вибороли на рівні області дві учениці шаргородських ліцеїв. Фіналісткою й переможницею ХІV Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді ім. Т. Шевченка (2024) стала учениця 6 класу Шаргородського ліцею №2 Задорожна Дарина.
Країло Ольга - учениця 4-ого класу Шаргородського ліцею №1, перемогла у Міжнародному конкурсі з української мови імені Петра Яцика.
Є чимало здобутків у спорті. За 2024 рік в громаді проведено понад пів сотні масштабних спортивно-масових заходів.
У Всеукраїнському проекті «ПЛІЧ-О-ПЛІЧ Всеукраїнські шкільні ліги» під гаслом «РАЗОМ ПЕРЕМОЖЕМО» наша громада, чи не єдина у районі, зареєструвала 64 команди-учасниці та взяла участь у змаганнях з абсолютно усіх видів спорту.
В активі наших юних спортсменів чемпіонські титули загальнодержавного рівня: зі спортивного туризму, легкоатлетичного багатоборства, козацького двобою; срібло – на чемпіонаті Європи з універсального бою, Всеукраїнській Гімназіаді з боксу, бронза – у Кубку світу зі змагань «класика, повний контакт» та багато інших перемог обласного та районного рівнів.
І це ще не всі здобутки юних шаргородців.
Незмінним залишається наш підхід до питань стимулювання талановитої молоді, який себе цілком виправдовує. Я переконаний, що ті 127,5 тисяч, які були виділені у 2024 році на винагородження успіхів дітей, принесуть найближчим часом нові вагомі здобутки наших вихованців.
Завдяки проведеним у попередні роки заходам, у 2024 році ми нарешті відчули, що поступово вибираємось з фінансової «прірви»: зникли затримки у виплаті заробітної плати освітян, поступово росте рівень виплат педагогічним працівникам та матеріальна підтримка навчальних закладів.
У 2024 році удвічі зросли доплати педагогічним працівникам за престижність педагогічної праці та розміри грошової винагороди за сумлінну працю.
Збільшується матеріально-фінансова підтримка шкіл з місцевого бюджету. Ми взяли дольову участь у реалізації державних програм в освіті, виділивши на співфінансування 837,6 тис.грн, за що отримали для потреб навчальних закладів громади з державного бюджету майже 6,5 мільйонів гривень.
Крім цього, у 2024 році навчальним закладам, для зміцнення матеріально-технічної бази, виділено додаткові кошти в сумі близько 1,5 мільйона грн.
Робота щодо розвитку освітньої галузі Шаргородщини буде продовжуватись. Усі подальші наші дії з удосконалення освітянської галузі будуть здійснюватись виключно в інтересах дітей і тієї частини творчих, талановитих учителів, яких у нас переважна більшість".