Прийомна сім’я – можливість для дитини жити в родині
З метою поліпшення становища дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, громадянам нашої країни надається право взяти дитину у родину на спільне виховання та проживання – створити прийомну сім’ю або дитячий будинок сімейного типу.
Прийомні батьки, батьки-вихователі є законними представниками прийомних дітей та несуть персональну відповідальність за збереження життя, здоров’я, фізичний і психічний розвиток прийомних дітей, дітей-вихованців.
Прийомні батьки несуть обов’язки по вихованню та розвитку дітей, передбачені статтею 150 Сімейного кодексуУкраїни.
Прийомними батьками не можуть бути особи, зазначені в статті 212 . Сімейного кодексу України.
Прийо́мна сім'я́ або прийомна роди́на є однією з форм влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Ц сім'я або окрема особа, яка не перебуває у шлюбі, яка добровільно за плату взяла на виховання та спільне проживання від 1 до 4 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Такі сім’ї є одними з пріоритетних сімейних форм влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які допомагають та сприяють вихованню дітей не в інтернатах, а в кращих, сімейних умовах .
Прийомні діти можуть перебувати у прийомній сім’ї до досягнення 18 -річного віку або до закінчення навчання у профтехнічних чи вищих навчальних закладах.
Діти-сироти й діти, позбавлені батьківського піклування, яким встановлено інвалідність, можуть продовжити проживати та виховуватися у прийомній сім’ї до досягнення 23 -річного віку незалежно від того, чи навчаються вони в закладах освіти.
Яку підтримку мають прийомні сім’ї ?
- Грошова соціальна допомога на кожну прийомну дитину: 2,5 (для дитини з інвалідністю 3,5) прожиткових мінімуми.
- Грошове забезпечення прийомних батьків: 1 прожитковий мінімум за дитину.
- Послуги соціального супроводу сім’ї протягом всього терміну перебування дитини.
В нашій країні дуже багато дітей, які мріють про маму і тата. Саме Ваша сім’я може стати для прийомної дитини осередком любові і тепла, якого вона прагне... І саме Ви навчите її більше усміхатися, любити людей і бути щасливою. І Ваш вчинок зробить цей світ добрішим...
Ми віримо, що Ви чуйна та щира людина і доля дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування не байдужа Вам!
Усі небайдужі родини, які готові поділитися сімейним теплом, мають бажання прийняти у свою родину дитину-сироту, створити прийомну сім’ю або дитячий будинок сімейного типу, звертайтесь до служби у справах дітей виконавчого комітету Шаргородської міської ради та комунальної установи «Центр надання соціальних послуг» Шаргородської міської ради, які знаходяться за адресою: вул. Героїв Майдану,224, м.Шаргород.
КУ Центр надання соціальних послуг