В Шаргородській міській територіальній громаді проведено заходи з нагоди Всесвітнього дня боротьби з торгівлею людьми
Щороку 30 липня у світі відзначається Всесвітній день протидії торгівлі людьми, який був проголошений Генеральною Асамблеєю ООН у 2013 році для підвищення поінформованості громадськості про цю проблему і привернення уваги до тяжкого становища мільйонів людей, які потерпіли від цього злочину, а також заохочення людей активно допомагати і протидіяти цьому злочину.
Торгівля людьми – це форма сучасного рабства та порушення прав людини, від якої потерпають чоловіки, жінки та діти, та яка не втрачає актуальності у ХХІ ст. для жодної країни світу, включаючи Україну. Маніпулюючи бажаннями та намірами людей, їх ошукують та експлуатують.
До Всесвітнього дня боротьби з торгівлею людьми за ініціативи Департаменту соціальної та молодіжної політики Вінницької обласної військової адміністрації в період з 9 липня по 8 серпня 2025 року в області проводитьсяширокомасштабна інформаційна кампанія, в якій приймає участь і Шаргородська міська територіальна громада.
Основною метою кампанії є інформування та підвищення рівня обізнаності населення щодо проблеми торгівлі людьми, поширення важливої інформації про цю проблему та небезпеку, яку вона становить через засоби масової інформації, брошури (листівки), плакати, надання допомоги особам, які постраждали від торгівлі людьми, тощо.
Першим заступником Голови обласної державної адміністрації Наталею Заболотною 04.07.2025 року затверджено План заходів з підготовки та проведення інформаційної кампанії до Всесвітнього дня боротьби з торгівлею людьми у Вінницькій області у 2025 році.
Заступником міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Андрієм Майданюком 15.07.2025 року затверджено План заходів щодо підготовки та відзначення 30 липня Всесвітнього дня протидії торгівлі людьми у Шаргородській міській територіальній громаді у 2025 році.
В рамках відзначення Всесвітнього дня боротьби з торгівлею людьми, в Шаргородській міській територіальній громаді було проведено ряд заходів.
16 липня 2025 року під головуванням Андрія Майданюка – заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради, було проведено засідання міжвідомчої ради з питань сім’ї, соціальної підтримки сімей Захисників та Захисниць, інтеграції внутрішньо переміщених сімей (осіб), гендерної рівності, запобігання домашньому насильству та протидії торгівлі людьми, на якому було розглянуто ряд питань, в тому числі питання щодо протидії торгівлі людьми.
Також, 22 липня 2025 року проведено засідання «круглого столу» на тему: «Протидія торгівлі людьми – спільна відповідальність» за участю працівників соціальних служб громади та поліції.
Метою засідання було скоординувати роботу служб та установ громади щодо здійснення інформаційно-профілактичної роботи з попередження торгівлі людьми.
Для більшої обізнаності та пізнання проблеми, яка стосується торгівлі людьми, 29 липня 2025 року у центрі м.Шаргород працівниками комунальної установи «Центр надання соціальних послуг» Шаргородської міської ради була проведена інформаційна роз’яснювальна акція, приурочена Всесвітньому дню боротьби з торгівлею людьми, під час якої були роздані буклети з номерами телефонів національної «гарячої лінії» з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів, роздані листівки під назвами: «Запобігання торгівлі людьми в умовах воєнної агресії», «Жертвами торгівлі людьми становляться».
01 серпня 2025 року Шаргородським управлінням Жмеринської філії Вінницького обласного центру зайнятості спільно з громадською організацією "Джерело надії України" проведено марафон із безпечного працевлаштування для безробітних громадян та внутрішньо-переміщених осіб.
Комунальною організацією «Шаргородський кінотеатр» Шаргородської міської ради поширювались тематичні відеоролики з протидії торгівлі людьми: «Торгівля людьми – стосується кожного», «Працюйте за кордоном законно».
КУ Центр надання соціальних послуг
