Шаргородська громада
Вінницька область, Жмеринський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Оптимізація Політанківської гімназії

Проведення громадського обговорення оптимізації Політанківської гімназії

Шаргородської міської ради

 

До відома жителів громади!

 

Інформаційне повідомлення

про проведення громадського обговорення оптимізації Політанківської гімназії

 

І. Найменування організатора громадського обговорення -  Шаргородська міська рада.

Мета: врахування думки жителів Шаргородської ТГ щодо оптимізації (реорганізації шляхом приєднання) Політанківської гімназії.

 

ІІ. Нормативне забезпечення:

Стаття 143 Конституції України. 

Територіальні громади села, селища, міста безпосередньо або через утворені ними органи місцевого  самоврядування утворюють, реорганізовують та ліквідовують комунальні підприємства, організації і установи, а також здійснюють контроль за їх діяльністю, вирішують інші питання місцевого значення, віднесені законом до їхньої компетенції.

Стаття 1032 Бюджетного кодексу України. 

Освітня субвенція спрямовується на оплату праці з нарахуваннями педагогічних працівників у таких типах закладів освіти: початкові школи, гімназії (крім дошкільних підрозділів у таких закладах), ліцеї.

Стаття 26  Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні». 

Реорганізація або ліквідація навчальних закладів  комунальної форми власності здійснюється за рішенням місцевої ради.

Стаття 31 Закону України «Про повну загальну середню освіту»

4. У складі закладів загальної середньої освіти можуть функціонувати такі внутрішні структурні підрозділи:

дошкільний підрозділ (у складі початкової школи або гімназії);

позашкільний підрозділ;

пансіон (у складі ліцеїв, спеціальних закладів загальної середньої освіти та закладів спеціалізованої освіти);

інші внутрішні структурні підрозділи.

Заклад загальної середньої освіти може мати у своєму складі філію (філії).

 

5. Структурний підрозділ діє відповідно до установчих документів закладу загальної середньої освіти та на підставі положення про нього, затвердженого керівником закладу загальної середньої освіти.

Стаття 32 Закону України «Про повну загальну середню освіту». 

1. Рішення про утворення, реорганізацію, ліквідацію чи перепрофілювання (зміну типу) закладу загальної середньої освіти приймає засновник (засновники).

Мережа закладів загальної середньої освіти формується відповідно до законодавства з урахуванням соціально-економічної та демографічної ситуації, а також відповідно до культурно-освітніх та інших потреб територіальної громади та /або суспільства.

Рішення про утворення комунальних початкових шкіл, гімназій як окремих юридичних осіб, їх реорганізацію, ліквідацію чи перепрофілювання (зміну типу) приймають міські, сільські, селищні ради.

Рішення про утворення початкової школи як структурного підрозділу у складі гімназії, його реорганізацію, ліквідацію чи перепрофілювання (зміну типу) приймає (приймають) засновник (засновники) такого закладу.

З метою задоволення духовних потреб громадян приватні заклади освіти, зокрема засновані релігійними організаціями, статути (положення) яких зареєстровано у встановленому законодавством порядку, мають право визначати релігійну спрямованість своєї освітньої діяльності.

Під час утворення закладу загальної середньої освіти засновник зобов’язаний враховувати вимоги ліцензійних умов провадження освітньої діяльності у сфері загальної середньої освіти.

2. У разі реорганізації чи ліквідації закладу загальної середньої освіти засновник зобов’язаний забезпечити учням можливість продовжити здобуття загальної середньої освіти на відповідному рівні освіти.

Реорганізація, зміна типу, ліквідація закладу загальної середньої освіти у сільській місцевості допускається лише після громадського обговорення проекту відповідного рішення засновника, який оприлюднюється не менше ніж за один рік до прийняття відповідного рішення.

3. Заклади загальної середньої освіти можуть бути передані засновниками у комунальну чи державну власність відповідно до законодавства.

Стаття 35 Закону України «Про повну загальну середню освіту». 

Типи закладів освіти, що забезпечують здобуття повної загальної середньої освіти.

Здобуття повної загальної середньої освіти на певному рівні забезпечують:

початкова школа, що забезпечує здобуття початкової освіти;

гімназія, що забезпечує здобуття базової середньої освіти;

ліцей, що забезпечує здобуття профільної середньої освіти.

Початкова школа функціонує як окрема юридична особа або як структурний підрозділ гімназії. За рішенням засновника початкова школа, гімназія може включати дошкільний підрозділ,за умови його розміщення в окремій будівлі або відокремленому приміщені з окремим входом/виходом і територією для вихованців дошкільного підрозділу.

Гімназія та ліцей функціонують як окремі юридичні особи.

За рішенням засновника ліцей може також забезпечувати здобуття базової середньої та, як виняток, здобуття початковоїосвіти

 

ІІІ. Мета проведення громадського обговорення:

Обговорення проекту рішення Шаргородської міської ради «Про припинення діяльності юридичної особи Політанківської гімназії Шаргородської міської ради шляхом реорганізації (приєднання)»та роз’яснення законних підстав щодо створення філії .

 

IV. Обгрунтування

  Реорганізація і ліквідація закладів загальної середньої освіти у сільськіймісцевості допускаються лише після громадського обговорення проектувідповідного рішення засновника.

Врахування думки жителів територіальної громади щодо реорганізації,зміни типу, ліквідації закладів загальної середньої освіти у сільськіймісцевості є надзвичайно важливою.

Необхідність проведення громадського обговорення з вивченняпитання оптимізації (ліквідації, реорганізації, перепрофілювання) Політанківської гімназії виникла через неможливість з 1 вересня 2025 рокуотримати фінансування коштом освітньої субвенції на даний заклад освіти.

Оскільки, відповідно до п.10 Порядку та умов надання освітньої субвенції здержавного бюджету місцевим бюджетам, затвердженого постановоюКабінету Міністрів України від 14 січня 2015 року №6 (в редакції постановиКабінету Міністрів України від 5 березня 2024 року №245) длястимулювання підвищення ефективності шкільної мережі та якості освітизаплановано не виділяти кошти освітньої субвенції (крім початкових шкіл ) зкількістю учнів менше як 45 осіб з 1 вересня 2025 року..

Аналізуючи соціально-економічну та демографічну ситуацію, прогнозинаповненості учнів на 2025-2026 та 2026-2027 навчальні роки ( контингентучнів буде меншим як 45 (2024-2025 н.р. -37 учнів; 2025-2026н.р.-39 учнів),з метою залучення громадськості та врахування думки щодо подальшогофункціонування закладу освіти необхідно провести громадське обговорення.

Громадське обговорення буде проведено відповідно до п.2 ч.2 ст.32Закону України «Про повну загальну середню освіту» впродовж одного рокуз дня оприлюднення рішення сесії міської ради «Про проведення громадського обговорення з вивчення питання оптимізації (ліквідації, реорганізації, перепрофілювання) Політанківської гімназії Шаргородської міської ради» (44 сесія Шаргородської міської ради 8 скликання №794)

 

V. Формат проведення громадського обговорення:

У зв’язку з дією воєнного стану введеного Указом Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24 лютого 2022 року №64/2022, затвердженого Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні», зустрічі відбуватимуться за погодженим графіком на території  населеного пункту, пропозиції приймаються відділом освіти і спорту Шаргородської міської ради. Пропозиції, розповсюджені через соцмережі, до уваги прийматися не будуть.

 

VІ. Місцезнаходження та адреса електронної пошти, номер телефону організатора  громадського обговорення, за якими можна отримати консультації з питання, що винесено на громадське обговорення: 

Відділ освіти і спорту Шаргородської міської ради, який розташований за адресою: 23500, м.Шаргород, Жмеринського району, Вінницької області,  вул. Героїв Майдану, 224 viddilosvity_shargorod@ukr.net

Телефон: (0676652054)

Свої зауваження та пропозиції просимо надавати до 10 червня 2025 року включно.

 

VІІ. Прізвище та ім’я особи, визначеної відповідальною за проведення громадського обговорення 

Гуменюк Валентина Анатоліївна- начальник відділу освіти і спорту Шаргородської міської ради.

 

VІІІ. Термін і спосіб оприлюднення результатів громадського обговорення, узагальнення висловлених в ході громадського обговорення зауважень, пропозицій визначається та здійснюється організатором.

Матеріали, отримані під час зустрічей, надіслані електронною поштою, надані до відділу освітиі спорту в інший спосіб із зазначенням особи та контактної інформації заявника, (які не суперечать чинному законодавству) узагальнюватимуться, у вигляді пропозицій будуть надані засновнику (Шаргородській міській раді) та використовуватимуться для підготовки проекту рішення по Політанківській гімназії.

Після отримання висловлених пропозицій та проведеного аналізу відбудеться оприлюднення результатів громадського обговорення  на сайті Шаргородської міської ради та сайті відділу освіти і спорту Шаргородської міської ради.

      Запрошуємо жителів Шаргородської громади до громадського обговорення  проєкту рішення Шаргородської міської ради  щодо створення філії при Шаргородському ліцеї №1,як основа якісної освіти та інструмент формування ефективної  шкільної мережі та просимо надсилати свої пропозиції та зауваження за посиланням:  на ел. пошту відділу освіти і спорту Шаргородської міської ради:   

  Просимо висловлювати свою думку аргументовано, чітко, в доступній толерантній формі.

                         

ДЛЯ НАС ДУЖЕ ВАЖЛИВА ДУМКА КОЖНОГО З ВАС!

 

ПРОЄКТ РІШЕННЯ:

  1. «Про припинення діяльності юридичної особи Політанківської гімназії Шаргородської міської ради шляхом реорганізації (приєднання)»  

Фото без опису

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора